Ile helu potrzeba do napełnienia balonu?

Na ilość helu potrzebną do napełnienia balonu taką metodą ażeby hel uniósł balon i balon unosił się wpływają dwie kwestie.

Pierwsza to oczywiście, objętość balonu. Można ją sprawdzić poprzez nadmuchanie balonu powietrzem i zmierzenie jego średnicy.Trudniej osądzić objętość balonów o niestandardowych kształtach. Jednakże jak też w wypadku pospolitych i niestandardowych balonów przeważnie fakty o wymiarach wyszukamy na opakowaniu balonów.

Drugą kluczową sprawą jest waga samego balonu. Kiedy w wypadku pospolitych lateksowych balonów do helu mamy możność zakładać, iż napełniony w 100% helem balon na pewno będzie się unosił. W takim stopniu jeśli chodzi o balony o znacznych wymiarach, gumowych, o grubych ściankach, dmuchane zabawki z PCV to tych wyżej wymienionych waga może nie pozwalać na unoszenie się mimo wypełnienia całego balonu helem.

Kalkulator helowy

W ustaleniu ile helu potrzebujemy dla podanej ilości balonów pomocny będzie kalkulator helowy. Określa ile butli potrzeba do napełnienia balonów. Gdy podana ilość balonów, bądź tych przed chwilą wspomnianych średnica stwarza konieczność użytkowania większej ilości butli jednorazowych warto rozważyć zaopatrzenie się w hel w ilościach hurtowych w butlach na wynajem.